Aktualności

11-07-2017r.

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta na Festiwalu „Ludzie dla Ludzi” w Kartuzach

8 lipca br. odbyło się kolejne wydarzenie z udziałem Biura Rzecznika Praw Pacjenta w ramach akcji „Bliżej pacjenta”. Tym razem porady dotyczące praw pacjenta oraz indywidualne konsultacje odnośnie problemów pojawiających się w systemie opieki zdrowotnej miały miejsce podczas Festiwalu „Ludzie dla Ludzi” w Parku Solidarności w Kartuzach. Pracownicy Biura chętnie odpowiadali na wszystkie zadane pytania.

 

Festyn pod hasłem „Ludzie dla Ludzi” zorganizowany został  przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi ludźmi, którzy swój wolny czas poświęcają drugiemu człowiekowi.

Na stoisku Biura Rzecznika Praw Pacjenta można było uzyskać porady dotyczące praw pacjenta, ochrony zdrowia, a także skonsultować indywidualne problemy związane ze świadczeniami zdrowotnymi.

W Festiwalu udział wzięły stowarzyszenia oraz fundacje, które na swoich stoiskach udzielały informacji i porad o sposobach rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, o walorach aktywności sportowej, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i przeciwpożarowym. Pogotowie ratunkowe przeprowadzało krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; na stoisku pogotowia można było również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem.

 

Organizacje przygotowały bogaty program edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego. Można było skorzystać z warsztatów twórczych z malarstwa i zdobnictwa, również stoisko Biura Rzecznika Praw Pacjenta było chętnie odwiedzane przez dzieci, dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy, zgadywanki, krzyżówki i konkursy dotyczące praw pacjenta.  Każde dziecko zostało nagrodzone edukacyjnym upominkiem.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Lista aktualności