Aktualności

08-03-2018r.

„Łączy nas pacjent” dyżur przedstawiciela Fundacji Urszuli Jaworskiej już jutro!

Zapraszamy do kontaktu z Mariuszem Błaszczykiem z Fundacji Urszuli Jaworskiej, który będzie udzielał porad dotyczących przeszczepów szpiku, pobierania komórek macierzystych oraz informacji o systemie dawstwa szpiku w Polsce i na świecie. Osoby, które chcą porozmawiać z Panem Mariuszem, mogą zadzwonić na numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590 w godzinach 10:00 – 16:00  w piątek 9 marca br.

 

Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu przekazanie kompleksowych informacji oraz propagowanie wiedzy na temat transplantacji szpiku kostnego, jak również porad zarówno dla osób chorych jak i ich najbliższych.

 

Pan Mariusz Błaszczyk jest kierownikiem Banku Dawców Szpiku Fundacji Urszuli Jaworskiej, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunku biologii i ochrony środowiska. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania bazami danych oraz z farmakoekonomiki w ochronie zdrowia. Od piętnastu lat pracuje w Fundacji Urszuli Jaworskiej, gdzie zajmuje się prowadzeniem rejestru dawców szpiku, kontaktem z dawcami i pacjentami. Wraz z zespołem fundacji bierze udział w organizacji warsztatów dla pacjentów, konferencji i spotkań. Brał udział w pracach nad modelem opieki koordynowanej w stwardnieniu rozsianym (SM). Od dwóch lat jest zastępcą członka w komitecie sterującym EFSI ds. Interwencji w Ochronie Zdrowia. Brał czynny udział jako ekspert przy OFOP w tworzeniu „Programu współpracy Ministerstwa Zdrowia z organizacjami pozarządowymi”.

 

Więcej informacji o fundacji: www.fundacjauj.pl

 

Dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta jest efektem realizacji projektu Rzecznika z organizacjami pacjentów pn. „Łączy nas pacjent”. Dzięki współpracy specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

 

Zapraszamy do zapoznania się z terminami kolejnych dyżurów przedstawicieli organizacji pacjentów:

http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo

Lista aktualności