Aktualności

21-04-2017r.

Osiągnięcia pierwszych 100 dni działalności Krajowej Izby Fizjoterapeutów – konferencja prasowa w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta

20 kwietnia w siedzibie Biura Rzecznika Praw Pacjenta odbyła się konferencja prasowa podczas której Krajowa Izba Fizjoterapeutów podsumowała pierwsze miesiące działalności.

 

W dyskusji na temat znaczenia powstania samorządu zawodowego fizjoterapeutów dla poprawy jakości leczenia fizjoterapeutycznego i bezpieczeństwa pacjentów udział wzięli:

  • Józefa Szczurek-Żelazko sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia,
  • dr hab. n. med. Maciej Krawczyk prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów,
  • Grzegorz Błażewicz zastępca Rzecznika Praw Pacjenta,
  • Dariusz Gnatowski współzałożyciel Fundacji Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja,
  • Kamila Górniak współzałożycielka Fundacja SMA.


Rejestr fizjoterapeutów, prawo wykonywania zawodu i powołanie pełnomocnika ds. kontaktów ze stowarzyszeniami pacjentów i ich rodzinami – to główne działania Krajowej Izby Fizjoterapeutów przedstawione przez dr hab. n. med. Macieja Krawczyka. Kierowaliśmy się dwoma priorytetami: bezpieczeństwo pacjentów i rozwój fizjoterapeutów i to wokół nich skoncentrowały się nasze działania – mówił prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów.


Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta Grzegorz Błażewicz podkreślił, że wejście w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, która stanowi podstawową regulację prawną tego zawodu i powstanie samorządu fizjoterapeutów były krokiem w kierunku zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa.

 

O tym, jak powstawianie i działanie Krajowej Izby Fizjoterapeutów jest ważne dla polskich pacjentów korzystających z fizjoterapii mówili też przedstawiciele Fundacji Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja i Fundacji SMA.


W konferencji wzięli udział także przedstawiciele Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizacji pacjenckich, organizacji fizjoterapeutów oraz uczelni wyższych.

 

Źródło zdjęć: https://kif.info.pl/100-dni-krajowej-izby-fizjoterapeutow/

Lista aktualności