Aktualności

09-05-2018r.

Pierwszy dyżur Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w ramach projektu „Łączy nas pacjent” już 10 maja br.

Podczas pierwszego dyżuru, Magdalena Fac-Skhirtladze z Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego będzie informowała o leczeniu, diagnostyce oraz objawach stwardnienia rozsianego. Osoby, które chcą porozmawiać z Panią Magdaleną zapraszamy na numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590, 10 maja br. w godzinach 10:00 – 12:00.

 

Dyżur eksperta PTSR na infolinii Rzecznika ma na celu podniesienie świadomości społecznej dotyczącej stwardnienia rozsianego oraz wsparcie osób chorych i ich najbliższych w codziennym funkcjonowaniu z ta ciężką chorobą.

 

Pani Magdalena Fac-Skhirtladze - z wykształcenia socjolog, od 2011 pełni funkcję Sekretarza Generalnego Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. W  PTSR jest zaangażowana m.in. w działania rzecznicze, reprezentowanie interesów pacjentów przed instytucjami państwowymi, politykę refundacyjną i zdrowotną oraz ocenę technologii medycznych. Od 2014 roku członek zarządu Europejskiej Platformy Stwardnienia Rozsianego (EMSP) a od roku 2015 członek zarządu Międzynarodowej Federacji Stwardnienia Rozsianego (MSIF).

 

Więcej informacji o fundacji: https://www.ptsr.org.pl

 

Dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta jest wynikiem wspólnego projektu Rzecznika z organizacjami pacjentów pn. „Łączy nas pacjent”. Dzięki współpracy specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi dyżurami przedstawicieli organizacji pacjentów: http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo

Lista aktualności