Aktualności

05-03-2018r.

Pierwszy dyżur w ramach projektu „Łączy nas pacjent” już 6 marca br.

Podczas pierwszego dyżuru, Adrianna Sobol z Fundacji „Onkocafe – Razem Lepiej” będzie udzielała konsultacji z zakresu leczenia onkologicznego oraz wsparcia psychologicznego pacjentom onkologicznym i ich bliskim. Osoby, które chcą porozmawiać z Panią Adrianną, 6 marca br. mogą zadzwonić na numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590 w godzinach 12:00 – 14:00.

 

Udzielane podczas dyżuru wsparcie ma na celu zmianę postrzegania choroby nowotworowej zarówno przez osoby chore jak i ich najbliższych.

 

Pani Adrianna Sobol jest członkiem zarządu Fundacji "OnkoCafe - Razem Lepiej", która działa od 2014 roku. Jest psychoonkologiem, magistrem psychologii o specjalności klinicznej Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, absolwentką podyplomowych studiów z Psychotraumatologii oraz Psychoonkologii. Zdobyte wykształcenie pozwoliło jej zdobyć szeroką wiedzę z zakresu potrzeb pacjentów doświadczonych onkologicznie. Na co dzień pracuje na stanowisku psychoonkologa w Szpitalu Onkologicznym, gdzie pomaga pacjentom mierzyć się z nowotworami.

Więcej informacji o fundacji: www.onkocafe.pl

 

Dyżur na infolinii Rzecznika Praw Pacjenta jest wynikiem wspólnego projektu Rzecznika z organizacjami pacjentów pn. „Łączy nas pacjent”. Dzięki współpracy specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi dyżurami przedstawicieli organizacji pacjentów:

http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo

Lista aktualności