Aktualności

15-03-2017r.

Zaproszenie na szkolenia nt. praw pacjenta dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta w województwie dolnośląskim i opolskim

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta zaprasza dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta, pełniących swoje obowiązki w placówkach medycznych na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego, na szkolenia na temat praw pacjenta. Szkolenia Biuro organizuje we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Starostwem Powiatowym we Wrocławiu i Starostwem Powiatowym w Kluczborku.

 

Szkolenia poświęcone będą prawom przysługującym pacjentom i praktycznym aspektom ich realizowania. Omówione zostaną także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia poprowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

 

 TERMINY SZKOLEŃ:

  • 6 kwietnia 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przy ul. T. Kościuszki 131 (woj. dolnośląskie);
  • 7 kwietnia 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kluczborku przy ul. Katowickiej 1 (woj. opolskie).

 

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SZKOLENIU:

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu pracowników szpitali prosimy o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji pocztą elektroniczną na adres: edukacja@bpp.gov.pl
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.


W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny oraz emailowy.


Zgłoszenia przyjmowane są do 30 marca 2017 r.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Program szkolenia – Wrocław (woj. dolnośląskie) - doc 161 KB
Program szkolenia – Kluczbork (woj. opolskie) - doc 161 KB

 

Informacje o kolejnych szkoleniach w poszczególnych województwach będą sukcesywnie pojawiały się na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Lista aktualności