Aktualności

18-05-2017r.

Zaproszenie na szkolenia nt. praw pacjenta dla dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta w województwie zachodniopomorskim i pomorskim

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta zaprasza dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta, pełniących swoje obowiązki w placówkach medycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, na szkolenia na temat praw pacjenta. Biuro organizuje szkolenia we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Starostwem Powiatowym w Goleniowie i Starostwem Powiatowym w Słupsku.

 

Szkolenia poświęcone będą prawom przysługującym pacjentom i praktycznym aspektom ich realizowania. Omówione zostaną także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia poprowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.


Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.


TERMINY SZKOLEŃ:

  • 8 czerwca 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Goleniowie przy ul. Dworcowej 1 (woj. zachodniopomorskie);
  • 9 czerwca 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14 (woj. pomorskie).

 

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Zainteresowanych udziałem w szkoleniu pracowników szpitali prosimy o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji pocztą elektroniczną na adres:
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.

 

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2017 r.

 

 

PROGRAM SZKOLENIA:
Program szkolenia – Goleniów (woj. zachodniopomorskie) - DOC 130 KB
Program szkolenia – Słupsk (woj. pomorskie) - DOC 130 KB


Uwaga!
To ostatnie szkolenia przed przerwą wakacyjną. Informacja o kolejnych szkoleniach pojawi się na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta w drugiej połowie sierpnia.

Lista aktualności