Zakończyła się III edycja Akcji Mlekoteka, która tym razem odbyła się pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta

Akcja Mlekoteka to coroczne ogólnopolskie święto z okazji Polskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, której celem jest wsparcie i edukacja kobiet w zakresie karmienia mlekiem kobiecym oraz dalszego żywienia niemowląt. W  tym roku Tydzień ten przypadł na okres od 31 maja do 6 czerwca.

 

Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska wspierając działania organizatorów akcji – promotorek karmienia piersią pani Izy Frankowskiej-Olech i pani Izy Sztandery ze Stowarzyszenia DOULA w Polsce oraz Fundacji Promocji Karmienia Piersią i Fundacji Rodzić po Ludzku – objęła kolejną edycję Mlekoteki patronatem honorowym.

 

W ramach Akcji w 40 miejscach w Polsce odbyły się otwarte i bezpłatne spotkania, konsultacje i warsztaty, do prowadzenia których zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin m.in: laktacji, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii czy położnictwa. W wydarzeniach mógł wziąć udział każdy – kobiety w ciąży, rodzice niemowląt, a także profesjonaliści w zakresie opieki okołoporodowej. Inicjatywom towarzyszyły także wydarzenia kulturalne. Lista wszystkich wydarzeń w ramach tegorocznej Mlekoteki dostępna jest na stronie www.facebook.com/Mlekoteka/events

 

Organizatorem wydarzenia w ramach Mlekoteki mógł zostać każdy, kto miał pomysł i ochotę. Do Akcji, poza lokalnymi działaczami, przystąpiły także Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Łodzi oraz Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny SP ZOZ w Warszawie, w którym 6 czerwca odbył się finał III edycji Mlekoteki.