Aktualności

08-01-2018r.

Rzecznik Praw Pacjenta wspiera akcję „Niezbędne dla zdrowia”

Akcja edukacyjna „Niezbędne dla zdrowia” została zorganizowana przez Śląską Izbę Lekarską. Jest to czwarta edycja akcji „Nie żyj złudzeniami, zdrowie jest najważniejsze”, której celem jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy dotyczącej wybranych zagadnień medycznych.


W formie plakatu został stworzony poradnik dla pacjentów zawierający najważniejsze zasady dotyczące zdrowego trybu życia oraz profilaktyki. Stosowanie się do zaleceń w nim zawartych pomoże Polakom zachować zdrowie w jak najlepszym stanie.


Rzecznik Praw Pacjenta zachęca do zapoznania się z plakatem, który zawiera 12 prostych wskazówek.
Plakat „Niezbędne dla zdrowia” – PDF 781 KB


Plakat powstał z inicjatywy Śląskiej Izby Lekarskiej przy udziale Śląskiej Izby Aptekarskiej, Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Federacji Pacjentów Polskich.

 

Zdrowie było, jest i będzie najwyższym dobrem, najlepszą inwestycją zarówno indywidualną, jak i publiczną – podkreśla dr Jacek Kozakiewicz, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.

 

Akcja edukacyjna „Niezbędne dla zdrowia” będzie także przedmiotem rozmów podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. 10 marca br. planowany jest dzień otwarty dla pacjentów, na który już dziś zaprasza także Rzecznik Praw Pacjenta.

Lista aktualności