Aktualności

18-09-2017r.

Zaproszenie na szkolenia nt. praw pacjenta dla Dyrektorów Szpitali i Pełnomocników ds. Praw Pacjenta w województwie lubuskim i wielkopolskim

Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza dyrektorów szpitali i pełnomocników ds. praw pacjenta, pełniących swoje obowiązki w placówkach medycznych na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego, na szkolenia na temat praw pacjenta. Biuro Rzecznika Praw Pacjenta organizuje szkolenia we współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich oraz Starostwem Powiatowym w Żaganiu i Powiatem Poznańskim.

 

Szkolenia poświęcone będą prawom przysługującym pacjentom i praktycznym aspektom ich realizowania. Omówione zostaną także wnioski płynące ze zgłoszeń pacjentów do Biura oraz pracy Rzecznika Praw Pacjenta, w tym prowadzonych postępowań. Szkolenia poprowadzą eksperci – pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta.


Spotkania będą okazją do wymiany poglądów na temat roli pełnomocnika ds. praw pacjenta w szpitalu. Podczas szkoleń przewidziany jest także czas na dyskusję o zidentyfikowanych problemach oraz współpracy kierownictwa placówek medycznych i pełnomocników ds. praw pacjenta z Rzecznikiem Praw Pacjenta.


TERMINY SZKOLEŃ:

  • 5 października 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu przy ul. Dworcowej 39 (woj. lubuskie);
  • 6 października 2017 r. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Powiatu Poznańskiego przy ul. Jackowskiego 18 (woj. wielkopolskie).

 

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W SZKOLENIU:
Zainteresowanych udziałem w szkoleniu pracowników szpitali prosimy o przysłanie zgłoszenia do Wydziału Dialogu Społecznego i Komunikacji pocztą elektroniczną na adres:
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego: (22) 532 82 17.

 

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, kontakt telefoniczny oraz mailowy.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września 2017 r.

 

 

PROGRAM SZKOLENIA:
Program szkolenia – Żagań (woj. lubuskie) - DOC 96 KB
Program szkolenia – Poznań (woj. wielkopolskie) - DOC 96 KB

Lista aktualności